Історична довідка про навчальний заклад

Державний навчальний заклад «Первомайський професійний промисловий ліцей » є закладом освіти другого атестаційного рівня, який забезпечує реалізацію потреб людини у здобутті професійної (професійно-технічної) освіти, оволодінні робітничими професіями, кваліфікацією відповідно до її інтересів, здібностей, стану здоров’я та соціального замовлення суспільства і держави.

Наш навчальний заклад був створений в 1982 році на базі машинобудівного заводу «Фрегат» під назвою технічне училище6.

 

Відкриття відбулося 1 вересня 1982 року. Здійснювалася підготовка кваліфікованих робітників за 4 робітничими професіями , які мали широкий попит в місті Первомайську та районі: електрик, фрезерувальник, токар, швачка.

Першим директором училища був Коломієць Віталій Андрійович. 

1985 - 2006 рр. - навчальний заклад очолював директор Солтановський Віктор Дмитрович.
В 1986 р. технічне училище реорганізоване в професійно-технічне училище №22.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.02.2014 року № 158 „Про зміну типу та найменування професійно-технічних закладів України” училище перейменовано в Державний навчальний заклад «Первомайський професійний промисловий ліцей». Педагогічний колектив готує кадри кваліфікованих робітників з 11 професій. Випускники по закінченню ліцею отримують диплом державного зразка та кваліфікацію 3 – 4 розряду  за обраною професією.

Сьогодні в ліцеї навчається понад 400 учнів, працює 29  кваліфікованих викладачів та майстрів  виробничого навчання.

З 2006 року директором є Кокоша Олександр Іванович.

Навчальний заклад має належне матеріальне та методичне забезпечення: два навчальні корпуси обладнані сучасною навчальною та виробничою базою, 20 обладнаних кабінетів та лабораторій зі спеціальних дисциплін, 6 майстерень виробничого навчання. Є бібліотека, спортивний зал, стадіон, гуртожиток. У 2017 році було відкрито навчально-практичний центр сучасних швейних технологій.

Учні навчального закладу являються учасниками обласних та Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

За період свого існування ліцей підготував і випустив понад 11 тисяч кваліфікованих робітників.

Ми раді кожному учневі, який має бажання здобути професію, адже найкращою формою соціального захисту робітника в умовах ринкової економіки, в тому числі і від безробіття, є його кваліфікація і рівень професіоналізму.