Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.


 

 

 

Електрозварник ручного зварювання

 

 

 

 

 

Професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрозварник ручного зварювання» - інтегрована професія, яка включає професії «Слюсар з ремонту автомобілів», «Електрозварник ручного зварювання»

Загальна характеристика професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрозварник ручного зварювання»

В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів – це професія № 2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності колісного транспортного засобу. Щоб такий засіб запрацював, його потрібно зібрати, налагодити, відрегулювати і випробувати, у процесі експлуатації – обслуговувати і ремонтувати. Все це – справа слюсаря з ремонту ремонту колісних транспортних засобів. Чим складніша колісний транспортний засіб, тим вища класифікація слюсаря, і якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з “розумними” руками.

Колісний транспортний засіб - це транспортний засіб, призначений для руху безрейковими дорогами, який використовується для перевезення людей і вантажів, а також перевезення і приводу під час руху чи на місці встановленого на ньому обладнання чи механізмів для виконання спеціальних робочих функцій, допущений до участі в дорожньому русі ( наприклад, автомобілі, трактори, автобуси і т.д.)

Історія автомобіля

У міру розвитку автомобільного транспорту посилювалася потреба в людях, здатних підтримувати автомобілі в справному стані. Різке збільшення кількості автомобілів в 30-і роки XX століття в зв'язку з винаходом конвеєра Генрі Фордом зумовило попит на

У 50-і роки XX століття ускладнення конструкції автомобіля і поява складного діагностичного обладнання призводить необхідності виникнення фахівців широкого профілю , здатних координувати роботу інших автомеханіків.

Професійно важливі якості:

Фізична витривалість і сила; хороший зір і окомір (лінійний і об’ємний); рухливість, координація і точність рухів кистей і пальців рук; тонка м’язова і слухова чутливість; хороша образна і оперативна пам’ять; технічний інтелект; високий об’єм і розподіл уваги.

Професійні знання і уміння:

Повинен знати: правила техніки безпеки; основи електротехніки і металознавства; діючі технічні умови, допуски, посадки, класи точності і чистоти обробки; основи економіки і організації ремонтних робіт; пристрій і технологію ремонту автомобілів різних марок; правила експлуатації використовуваного устаткування.

Повинен уміти: у думках представляти взаємодію всіх деталей; правильно планувати ремонт; користуватися звичайним слюсарним і спеціальним інструментом, пристосуваннями і приладами; проводити контрольні, кріпильні, регулювальні, складальні, розбірні і інші операції, швидко виконувати точні рухи; обробляти метал різанням; водити автомобіль, проводити контрольні, кріпильні, регулювальні, складальні, розбірні і інші операції, швидко виконувати точні рухи; обробляти метал різанням; водити автомобіль.

Перспективи

На сьогодні ця професія залишається затребуваною, оскільки кількість автомобілів, що випускаються, неухильно росте, а прогрес не стоїть на місці. Тому потреба у спеціалістах з ремонту колісних транспортних засобів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідприємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках “шляхових допомогах”, навіть відкрити свою справу.

Професія електрозварник ручного зварювання користується попитом на ринку праці, тому що вона є однією з найбільш престижних серед молоді. Професія електрозварника  - це не просто ремесло, а винахід, якому вже більше ста років і в якому сконцентровані знання та досвід багатьох важливих галузей науки – математики, фізики, хімії, електротехніки та інших. Важко назвати галузь, де б не застосовувалось зварювання. Праця зварника в основному ручна  - індивідуальна. Від міцності зварного шва залежить надійність виробу або цілої конструкції. Ця професія вимагає, щоб робітник мав добру зорово — рухову, короткочасну та оперативну пам'ять, зосередження та стійкість уваги, просторову уяву, практичне мислення. Факторів, що впливають на якість зварювання дуже багато, тому від досвіду і майстерності зварника залежить якість виконаної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будь лідером у своїй професії!