Опоряджувальник

будівельний

 

 

Професія «Опоряджувальник будівельний» - інтегрована професія, яка включає професії «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр».

Загальна характеристика професії «Опоряджувальник будівельний»

Професія «Штукатур»

Штукатурні роботи відносяться до великої групи опоряджувальних робіт, а професія штукатура займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій. Виникла ця професія дуже давно. Вже близько 5 тисяч років тому при будівництві будинків застосовували штукатурку з гіпсу.

Слово «штукатурка» (stuccatura) — італійського походження (від stucco — гіпс, вапно, алебастр). Це дало вченим підставу припускати, що винайшли штукатурку італійські будівельники. Штукатурка — оздоблювальний шар на поверхнях різноманітних конструкцій і елементів споруд — стін, перекриттів, колон, перегородок, що вирівнює ці поверхні або надає їм певної форми і фактури. Це від штукатурів залежить, щоб стіни і стелі були рівними, без западин і горбів, дверні і віконні косяки дзеркально гладкими, архітектурні деталі геометрично чіткими. Це штукатури готують будинок або споруду під остаточне оздоблення — фарбування або облицювання. І ніяка фарба, припустимо, шпалери не зможуть приховати брак, якщо він допущений штукатуром. Штукатурка має санітарно-гігієнічне, захисно-технічне і архітектурно-декоративне призначення.

Із впевненістю можна сказати, що всі будівельники з нетерпінням чекають появи на будові штукатурів, тому що їх поява означає швидке завершення будівництва. Кожному зрозуміло, що завершення роботи завжди радує.
    Праця сучасного штукатура значною мірою механізована. Для приготування, транспортування, подачі та нанесення розчину, а також виготовлення мастик для приклеювання листів сухої штукатурки застосовують розчино змішувачі та розчинонасоси, для проціджування розчинів — вібросита, підтримання відповідного температурного режиму — розчино нагрівачі.

Професія «Лицювальник-плиточник»

Лицювальник-плиточник - одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків. Ця професія має дуже довгу і цікаву історію. У стародавньому Єгипті збереглися справжні шедеври будівництва - піраміди, серед яких найкраще збереглася піраміда фараона Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка верхів'я, дотепер збереглися лише сліди облицювання  приміщень  глазурованими плитками з орнаментальним візерунком, підлогу викладено алебастровими плитами.  Зразки праці плиточників древніх часів дійшли до наших днів.  Можна уявити, наскільки високою була майстерність давньоєгипетських плиточників, якщо їхня робота після трьох з половиною тисячоріч продовжує  захоплювати своєю досконалістю.

 

 

 

 

                                                              

Лицювальники-плиточники оздоблюють керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками фасади будівель, мости, сходинки, стелі, стіни внутрішніх приміщень. Вони сортують плитку за розміром, кольором. Потім готують розчини, суміші, мастику. Готують поверхні під лицювання, натягують металеві сітки, обмазують їх розчином.

Професія «Маляр»

Маляр - одна з найбільш захоплюючих і цікавих професій. Хороший маляр повинен бути справжнім художником, адже колірна оздоблення будинків і кімнат має на людину своєрідний психологічний вплив, впливає на настрій, працездатність. Маляр виконує фарбування, обклеювання, художню обробку, ремонт внутрішніх поверхонь будівель.Виникла ця професія давно. Вже близько п'яти тисяч років тому при будівництві будівель застосовували штукатурку з гіпсу і виконували малярні роботи. Храми і будівлі середньовічних міст були облицьовані мармуром або покриті різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярні роботи. 

Суть роботи - внутрішня обробка житлових і нежитлових приміщень. Сюди входить вирівнювання стін, стель, дверних і віконних укосів, також поклейка різних видів шпалер на стіни і стеля. І, звичайно, жоден ремонт не обходиться без фарбування. Фарбуються в оштукатурені та вирівняні поверхні - стіни і стелі, проте в даний час дуже популярно використовувати шпалери під фарбування - на підготовлену поверхню клеяться білі шпалери під фарбування і після фарбують їх в потрібний колір. Також поклейка фотошпалер і  оформлення дизайнерських конструкцій (в основному, з гіпсокартону: наприклад,  декоративні шафи, ніші або світильники на стелю у формі літаючої тарілки) - для

особливо вишуканих замовників. Він готує під фарбування бетонні, дерев'яні та металеві конструкції. Поверхні забарвлює вручну або за допомогою валиків, фарбопультів, пістолетів та інших пристосувань, наклеює шпалери. Він володіє прийомами роботи високоякісної і декоративної штукатурки, а також прийомами багатоколірного фарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.

Перспективи

Ринок праці відчуває постійну потребу в фахівцях даної професії. Без цих фахівців неможливо уявити жодне будівництво, ні одну ремонтну або монтажну організацію. Рівень заробітної плати опоряджувальника будівельного - високий, багато в чому залежить від місця роботи, складності завдання, рівня професіоналізму. Він має можливість організувати свою справу, займатися ремонтом житлових приміщень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будь лідером у своїй професії!