Продавець продовольчих товарів.

 

Продавець непродовольчих товарів

 

 

Професія «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів» - інтегрована професія, яка включає професії «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів»

Загальна характеристика професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів»:

Продавець рекламує наявний товар, пропонує взаємозамінний товар, підраховує його вартість, перевіряє реквізити чека, упаковує товар, видає покупку. Стежить за своєчасним поповненням запасів товарів, термінами їх реалізації. Оформляє гарантійні паспорти на товари: звіряє найменування, кількість, комплектність, сортність, ціни, відповідність маркування, ярлики виробника. Підраховує чеки (гроші), здає їх в установленому порядку і т.п. Може працювати за касовим апаратом. Оформляє прилавкові вітрини. По групі продовольчих товарів спеціалізація виявляється у продажу бакалійно-кондитерських, кулінарних виробів, овочів і фруктів, м’ясо-рибних виробів.

Професійно важливі якості:

Стійкість уваги, хороша довготривала і оперативна пам’ять, арифметичні здібності, окомір, точне просторове сприйняття величини і форми предмету, чітка дикція, емоційна стійкість, спостережливість, товариськість, чесність.

Професійні знання і уміння:

Продавцеві потрібна хороша підготовка з математики (навики усного рахунку), а також знання в області товарознавства. Повинен знати: правила торгівлі товарами певної групи, асортимент, призначення, способи використання і догляду за товарами певної групи, терміни зберігання, вимоги, що пред’являються до якості товару, стан споживчого попиту. Повинен уміти обслуговувати використовуване устаткування (ваги, холодильники, ріжучі машини і апарати, отримувати товари з складу, готувати їх до продажу, допомагати покупцеві у виборі товару; зважувати і упаковувати продукти, відпускати товари, підраховувати їх вартість, оформляти віконні і внутрішньомагазинні вітрини, вивчати попит покупців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будь лідером у своїй професії!