Столяр.

 

Тесляр

 

Професія «Столяр.Тесляр» - інтегрована професія, яка включає професії «Столяр», «Тесляр»

Загальна характеристика професії «Столяр.Тесляр»

Столяр є одна з найбільш поширених професій.    

Обробка деревини – одне з найстаровинніших ремесел, яке опанувала людина. Завдяки своїм чудовим властивостям дерево і зараз залишається досить цінним та широко вживаним будівельним матеріалом. Столярне ремесло серед інших завжди було надзвичайно важливим.

     Результатом роботи столяра є виготовлення, складання та встановлення виробів з деревини: віконних рам, сходових огороджень, меблів, дверей, корпусів легких суден, музичних інструментів та інших предметів домашнього вжитку.

     Пиломатеріали під час столярних робіт підлягають основним видам обробки: пилянню, свердлінню,  струганню, довбанню тощо.

    Для покращення зовнішнього вигляду та якості робляться столярні, малярні та інші спеціальні обробки лицьових поверхонь виробів. У своїй роботі столяр застосовує матеріали для оздоблення, прогресивні монтажні засоби, різноманітні фарби, лаки, клеї.

    У наш час більшість столярних виробів виготовляється в заводських умовах за допомогою деревообробних верстатів. Праця столяра значно полегшилася завдяки використанню механізованого та електрифікованого інструменту. Але і зараз під час виконання столярних робіт використовуються такі інструменти, як долото, напилки, викрутки, стамески, кліщі, рубанки, свердла, рулетка, рівень, циркуль  тощо.

    Учні, які мають схильність до ручної праці, моделювання і конструювання, полюбляють працювати з деревом, професія столяра стає справою їхнього життя. Професія потребує чіткої координації рухів рук, доброго окоміру, обережності, акуратності під час виконання роботи.

Столяр повинен вміти: виконувати столярні роботи; обробляти деревину електроінструментом і вручну; виготовляти і встановлювати прості столярні вироби.

Столяр повинен знати: основні властивості деревини; способи приготування столярного клею; основні породи та дефекти деревини; правила поводження з електроінструментами;

способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів; способи забивання окремих місць деревини.   Для оволодіння професією столяра, тесляра потрібні глибокі знання з хімії, фізики, математики, креслення, трудового навчання.

Професія вимагає доброго здоров’я і фізичного розвитку. До роботи допускаються фізично здорові люди з нормальним зором і слухом. Від робітника вимагається сенсомоторна координація, точність рухів, охайність, увага, раціоналізм, добрий окомір, розвинена тактильна чутливість, розвинена фантазія, художній смак, творча і художня активність.

Перспективи

Потреба у столярах, теслярах на ринку праці постійна; це одна з небагатьох робітничих професій, яку постійно потребують підприємства України. Вони можуть працювати як на великому будівництві, так і в будівельних бригадах, на меблевих фабриках та на маленьких приватних меблевих підприємствах, сімейних підприємствах.

 

 

 

 

 

Будь лідером у своїй професії!