Швачка.

 

 

 

Кравець

Загальні відомості про професію «Швачка. Кравець»

Професія «Швачка» – одна із стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково – технічного прогресу. Зараз ця професія найбільш поширена в швейному й трикотажному виробництві. Працюють швачки на швейних фабриках, у цехах текстильних підприємств, на фабриках індивідуального пошиття одягу, які розташовані практично в кожному регіоні країни. Праця носить індивідуальний характер із використанням бригадної або індивідуальної форм організації роботи. Основу технологічної праці швачки становить виготовлення виробів із різноманітних тканин. Процес пошиття здійснюється за допомогою універсальних і спеціальних швейних машин, обладнання для волого – теплової обробки (прасок і пресів) та швейного приладдя.

Професія «Кравець» – це втілення краси, сучасного художнього стилю. Кравець може допомогти знайти свій стиль, свою модель, дати ділову пораду щодо вибору одягу. Кравець займається виготовленням швейних виробів (верхнього одягу, легких суконь, білизни, трикотажних виробів) індивідуальним методом. Робочі операції кравця, освоєні в процесі виготовлення одягу, підрозділяються на ручні, машинні і волого-теплові.

Кравець обізнаний з будовою машин і пристосувань, якими він користується, знає правила їхньої експлуатації, регулювання і налагодження, а також правила техніки безпеки.

Кінцевим продуктом праці кравця є найрізноманітніше вбрання, без якого неможливо обійтись: жіноче, чоловіче і дитяче; зимове, літнє і демісезонне. Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки без вікових обмежень. Вони мають можливість працювати не тільки на підприємствах, в ательє, але й удома.

Професія «Швачка.Кравець» віднесена до професій типу "людина — художній образ" і "людина — людина". Для професії художнього профілю важливими вважаються природні нахили до творчої діяльності; розвинута уява, образне мислення, наглядно-образна пам'ять, зорове сприйняття, розвинутий окомір і нормальне кольоросприймання, розвинутий художній смак; витривалість (психічна і фізична); висока працездатність, терпіння, посидючість, вміння протистояти втомі в умовах монотонності і одноманітності виконуваних робочих рухів; швидкий темп професійних дій відповідно до ритму конвеєра; урівноваженість — якість, що передбачає зібраність і витримку, дозволяє встановити рівномірний темп роботи; працелюбність, добросовісність, чесність, акуратність, ретельність. У представників цієї професії повинен бути постійний інтерес до нового, здатність легко відмовлятися від стереотипів, звичного способу мислення, шукати нові варіанти, нові шляхи вирішення задач.

Перспективи

По закінченню навчального закладу учні працевлаштовуються на швейних підприємствах, ательє мод чи приватних швейних майстернях. Заробіток за професією залежить від форми власності підприємства, кількості та якості продукції, що випускається, кваліфікації працівника. Взагалі, заробітна плата швачки, кравця досить висока. Ризик безробіття – мінімальний.

В час економічної нестабільності із знаннями, вміннями та навичками обслуговувати можна клієнтів і вдома, ще вироби можна реалізувати в спеціалізовані магазини або через мережу Інтернет.

 

 

 

 

 

Будь лідером у своїй професії!