Продавець продовольчих товарів

 

 

 

 

 

Бармен

 

 

 

 

Професія «Продавець продовольчих товарів. Бармен» - інтегрована професія, яка включає професії «Продавець продовольчих товарів» , «Бармен»

Загальна характеристика професії «Продавець продовольчих товарів. Бармен» :

Продавець продовольчих товарів рекламує наявний товар, пропонує взаємозамінний товар, підраховує його вартість, перевіряє реквізити чека, упаковує товар, видає покупку. Стежить за своєчасним поповненням запасів товарів, термінами їх реалізації. Оформляє гарантійні паспорти на товари: звіряє найменування, кількість, комплектність, сортність, ціни, відповідність маркування, ярлики виробника. Підраховує чеки (гроші), здає їх в установленому порядку і т.п. Може працювати за касовим апаратом. Оформляє прилавкові вітрини. По групі продовольчих товарів спеціалізація виявляється у продажу бакалійно-кондитерських, кулінарних виробів, овочів і фруктів, м’ясо-рибних виробів.

Професійно важливі якості:

Стійкість уваги, хороша довготривала і оперативна пам’ять, арифметичні здібності, окомір, точне просторове сприйняття величини і форми предмету, чітка дикція, емоційна стійкість, спостережливість, товариськість, чесність.

Повинен знати: правила торгівлі товарами певної групи, асортимент, призначення, способи використання і догляду за товарами певної групи, терміни зберігання, вимоги, що пред’являються до якості товару, стан споживчого попиту.

Повинен уміти: обслуговувати використовуване устаткування (ваги, холодильники, ріжучі машини і апарати, отримувати товари з складу, готувати їх до продажу, допомагати покупцеві у виборі товару; зважувати і упаковувати продукти, відпускати товари, підраховувати їх вартість, оформляти віконні і внутрішньомагазинні вітрини, вивчати попит покупців.

Професія "Бармен"

Професія "Бармен" зародилася у Сполучених Штатах Америки в часи "золотої лихоманки". Тоді в торгових точках продавалося відразу все. Господарі, щоб збільшити товарообіг, стали тут же пропонувати і випивку. Згодом приміщення магазину було перегороджено бар'єром, щоб розділити "торгову зону" і "місце для відпочинку", яке стало називатися баром. Тоді ж з'явилися і перші бармени. Коктейлі в їх сучасному вигляді походять також із США. У 1862 році вийшла "Bartender's Guide" - перша книга, що містила відомості про напої, рецептуру коктейлів і професійний кодекс бармена. Її автор - Джеррі Томас, сам багато років працював за барною стійкою.

Бармен повинен добре знати правила подачі напоїв, використовувати барні аксесуари та інструменти. Відмінно знати пропорції та варіанти приготування класичних, а також фірмових коктейлів бару. Обов'язковим є знання асортименту та характеристики напоїв, вміння здійснювати закупку, вести переговори з постачальниками, складати карту бару.

Робота бармена включає розташування на полицях пляшок та аксесуарів, суворе дозування напоїв, контроль за підлеглими та за обладнанням. Бармен перевіряє запаси посуду, слідкує за відкриттям та закриттям приміщення, проводить інвентаризацію.

Бармен - спеціаліст із приготування і сервірування змішаних напоїв. Це людина, яка працює в барі. Бармен вітає, інформує, дає поради своїм гостям, приймає та виконує їх замовлення. Два принципових стимули мотивують поведінку бармена: рентабельність бару та задовільне виконання вимог гостей. Бармен слідкує за тим, щоб напої відповідали смаку гостя, були виготовлені та подані у стилі закладу, відповідали правилам гігієни та безпеки праці.

Перспективи

Сьогодні попит на ринку праці професії «Продавець продовольчих товарів. Бармен» стабільно великий, професія належить до найбільш масових. Жоден ресторан, кафе, бар, місце продажу напоїв та їжі неможливі без бармена. Завдяки створенню розгалуженої мережі державних і приватних кафе, ресторанів, барів, казино, які розповсюджені по всій країні, але найбільш сконцентровані у великих містах, туристичних центрах і різняться між собою кількістю працівників, видами послуг, що надаються, потреба у барменах існує постійно.

 

 

 

 

 

 

Будь лідером у своїй професії !